вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Nieodpowiednio zabezpieczone sztachety z drewna szybko się niszczą oraz mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny urok i cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot wskazane jest poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się zacząć od dokładnego i skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego zależy efekt końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i ozdoby ogrodzeń z drewna istotne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Gdy konserwujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić kolejne amalgamaty, jakie asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ów wersja płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji wskutek tego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий