пятница, 22 апреля 2016 г.

Prawie nic wyraźnie nie zaznaczy linii trawy czy tez kwiatów jak niskie żywe ogrodzenie.

Ogromnie wysokie, albowiem ponad dwumetrowe plot stanowi barierę nie do pokonania , a w przypadku potrzeby zasłania pobliskie domy oraz ulice. Żeby wykonać taki plot rośliny zasadzamy dookoła granic posiadłości. Jeśli mamy pod dostatkiem miejsca, w najwyższym stopniu „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju naturalnym, np. z leszczyny, jaka przy okazji rodzi orzeszki. Gdy wolimy zęby nasze roślinne ogrodzenie było niezwykle rosłe zaś przy okazji cienkie to w cieniu powinno się je ukształtować z wiązu powszechnego, grabu pospolitego względnie klonu polnego. Należy mieć na uwadze jednakże, że w momencie gdy rośliny nas przewyższa, ich ogarnianie może być bardzo kłopotliwe.

Nic właściwie nie uwydatni projektu trawnika albo kwiatów jak małe żywe ogrodzenie.

W miejscu zacienionym, gdzie podobnie trawnik, jak i rabaty często nie mogą satysfakcjonująco wzrastać w określonych terenach, niskie krzewy potrafią utrzymać zielone bogactwo w wyznaczonym miejscu czy tez zasłonią gołe place gleby. Porządnie ukształtowany nieduży żywopłot sam notabene robi za dekoracje ogródka. Na zielone ploty przydaje się porzeczka alpejska oraz bukszpan. Wiosna wyłącznie ogrodzenia kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych pędach, jakich się już nie obcina), nie tak obficie jak na słońcu, ale wszak w mrocznych kącikach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią natomiast przystrajają je małe jabłuszka, które wolno wykorzystać na przetwory.

Niskie lub wysokie zielone ogrodzenia można uzyskać z gatunków zimozielonych.

Niestety, rośliny z tej klasy są znacznie bardziej kosztowne niż rośliny liściaste. Spośród nich najlepiej akceptuje cień cis pospolity. Przeważnie szeroko się rozrasta a także trzeba go przycinać, jednak jego wariacje Fastigiata Robusta wolno zostawić sam jeden.Będzie błyskawicznie wschodził i uratuje kolumnowy kształt.

O ile wasz zakamarek jest bardzo zacieniony, wskazane jest aby zielony plot rozświetlić kolorowymi plamami. Niektóre z cienioznośnych gatunków maja klasie o złotawych ewentualnie pstrokatych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr trywialny Aureum natomiast dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawdziwość ich jasne barwy są najbardziej widomego w słońcu, jednakowoż nawet w cieniu listowie ostają wcale jasne, jakby oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий